4 lesuren Maak een artikelpresentatie in de klas van een product uit een winkel. Maak de etalage en presentatie zo aantrekkelijk, dat klanten het product graag willen kopen.

Opdrachtomschrijving

Doel: De leerlingen leren hoe zij een product aantrekkelijk kunnen presenteren. 

Eindproduct: Een artikelpresentatie en een reflectie op het resultaat. 

Werkwijze docenten

De leerlingen gebruiken de technieken van het etaleren en maken een artikelpresentatie in de school. In de bijlage vind je een beschrijving en een uitgebreid stappenplan.

  1. Bespreek met je klas de technieken van het presenteren
  2. Neem contact op met een winkel in de buurt met de vraag of de leerlingen producten mogen meenemen voor een artikelpresentatie. Dit kan een actie of rage artikel zijn of juist een artikel wat niet zo goed verkoopt.
    Tip: Je kan met vier producten beginnen waarbij vier keer een tweetal aan de slag kan in de etalages of op tafels van school.  Je kan bijvoorbeeld kiezen voor vier seizoenen met vier thema’s per seizoen. Zo komt gedurende een seizoen de hele klas aan de beurt.  
  3. Laat de leerlingen aan de slag gaan met de technieken van het etaleren.
  4. Naast het etaleren moeten de leerlingen ook de winkel promoten en de speciale actie die er loopt.
  5. Maak foto’s en mail deze naar de winkel.
  6. Reflecteer met de hele klas.

Eindtermen

Verkoopomgeving realiseren

  • Het begrip retailformule herkennen en toepassen
  • Communicatieve en samenhang tussen doelgroep, assortiment en marktpositie herkennen en toepassen vaardigheden toepassen
  • Samenhang tussen marketinginstrumenten herkennen en toepassen
  • Winkelinrichting ontwerpen en realiseren
  • Promotiematerialen ontwerpen en realiseren
Verkoopomgeving realiseren

Commerciële werkzaamheden uitvoeren

  • De verkoopomgeving verkoopklaar maken
  • Artikelpresentaties maken aan de hand van thema en compositie
  • Etaleren, visualiseren merchandising aan de hand van thema en compositie
  • Nevenactiviteiten organiseren om omzet te stimuleren
Commerciële werkzaamheden uitvoeren

Laat een reactie achter

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Reacties worden eerst beoordeeld door KCH voor ze worden geplaatst.

VMBO leerlingen economie & ondernemen hebben jouw input nodig!

Ben je docent of werk je in de retail? Deel jouw inspirerende voorbeelden en/of praktijkopdrachten. Samen laten wij zien hoe leuk en afwisselend werken in de retail is en welke beroepskansen en doorgroeimogelijkheden er allemaal zijn.

Neem contact op!