Opdrachtomschrijving
Doel:
De leerlingen leren hoe je een nieuw product ontwikkelt, de marketingstrategie uitdenkt en deze strategie in de praktijk uitvoert in een supermarkt. Ze krijgen inzicht in marktonderzoek, productontwikkeling, marketingcommunicatie en consumentengedrag.
Eindproduct:
De leerlingen voeren de opdracht uit, stellen een eindrapportage op en presenteren de inhoud van deze rapportage.
Werkwijze docenten
- Zie de bijlage voor de opdrachtbeschrijving voor de leerlingen.
- Neem contact op met de manager van een lokale supermarkt. Leg het project uit en vraag of hij/zij mee wil werken.
- Laat de opdracht bij voorkeur in 2-tallen maken.
- De supermarktmanager kan voor de testfase in de supermarkt (stap 2.2) kiezen uit de voorstellen van 1 of 2 groepjes. De resultaten van deze groepjes worden gebruikt door alle leerlingen in de klas.
- Je zou stap 2 ook kunnen weglaten om de opdracht iets makkelijker / korter te maken.
Terug naar het overzicht
Eindtermen
Verkoopomgeving realiseren
- Het begrip retailformule herkennen en toepassen
- Communicatieve en samenhang tussen doelgroep, assortiment en marktpositie herkennen en toepassen vaardigheden toepassen
- Samenhang tussen marketinginstrumenten herkennen en toepassen
- Winkelinrichting ontwerpen en realiseren
- Promotiematerialen ontwerpen en realiseren
Commerciële werkzaamheden uitvoeren
- De verkoopomgeving verkoopklaar maken
- Artikelpresentaties maken aan de hand van thema en compositie
- Etaleren, visualiseren merchandising aan de hand van thema en compositie
- Nevenactiviteiten organiseren om omzet te stimuleren